Джеймс, Лейкърс дръпнаха за победа със 113-105, за да сложат край на поредицата от девет победи на Никс
AP News | 2024-02-04 | 06:48:34

НЮ ЙОРК (AP) — ЛеБрон Джеймс вкара 24 точки и Лос Анджелис Лейкърс се отдръпна в резултата, за да победи Ню Йорк 113-105 в събота вечерта, прекъсвайки поредицата от девет победи на Никс.

Остин Рийвс имаше 22 точки, Д'Анджело Ръсел и Тауриан Принс отбелязаха по 16, а Антъни Дейвис завърши с 12 точки и 18 борби тъй като Лейкърс спечелиха втората си поредна победа, за да надхвърлят .500 (26-25).

Джейлън Брънсън вкара 36 точки, за да поведе Ню Йорк (32-18), а Донте ДиВинченцо имаше 26, преди да отпадне. Джош Харт записа 12 точки и 11 борби, а Прешъс Ачиуа добави 10 точки.

Мачът беше напрегнат през цялото време и Никс водеха с 86-80 след три четвърти, но Лейкърс отбелязаха първите седем точки от четвъртата, за да продължат напред. Това вървеше напред-назад, като Ню Йорк взе последната си преднина при 96-94 при тройка на ДиВенченцо с оставащи 7:25.

Разиграването на Принс за три точки 19 секунди по-късно даде началото на серия от 11-0 на Лос Анджелис, като той и Рийвс комбинираха 16 от първите 20 точки на Лос Анджелис от четвъртата четвърт.

Скокът на DiVincenzo с набирания с 39,1 секунди до края намали изоставането до 105-98. Това също сложи край на почти седемминутната серия без гол на Ню Йорк.

Рийвс вкара четири наказателни хвърляния около полагане на Брансън, за да увеличи преднината на Лейкърс до 109-100. След като Брънсън реализира игра за три точки с оставащи 11,2 секунди, за да намали преднината на шест, Дейвис събори четири свободни хвърляния около полагане на Брънсън в последните секунди, за да го затвори.

Джеймс, играейки своя 32-ри мач в кариерата си в Медисън Скуеър Гардън, беше аплодиран, когато излезе за загрявка преди мача, а забивката му с две ръце от подаването на Ръсел 3:12 в мача предизвика ох и аах.

Лейкърс: в Шарлът в понеделник вечер.

Никс: домакин на Мемфис във вторник вечер.